На 23 февруари 2026 г. извънредният и пълномощен посланик на Кралство Саудитска Арабия в Република България – Н. Пр. г-н Рами бин Сауд Ал-Отейби,

даде традиционна празнична вечеря ифтар в зала „Шекспир“ на Гранд Хотел Милениум София. Гости му бяха посланици от различни страни, представители на висшата държавна администрация, журналисти, културни дейци, приятели.

Преди да започне вечерята, Н. Пр. г-н Рами бин Сауд Ал-Отейби поздрави всички с „Добре дошли!“ на празничния Рамадански ифтар за 2026 година и им пожела здраве, мир и благоденствие. Свещеният месец Рамазан за хората, изповядващи исляма, е свързан с доброта, покаяние, опрощение, сплотеност и милосърдие.

След молитвата, всички започнаха вечерята с превъзходните саудитски фурми. А след това последваха и традиционни специалитети. Атмосферата бе топла и приятелска, в унисон с философията на празника.

Снимките са предоставени от Посолството на Кралство Саудитска Арабия в Република България.

Горе: Н. Пр. г-н Рами бин Сауд Ал-Отейби, извънреден и пълномощен посланик на Кралство Саудитска Арабия в Република България, поздравява гостите си.