На 17 март в хотел „София Балкан Палас“ се състоя традиционна вечеря ифтар,

организирана от Посолството на Обединени арабски емирства в София по повод свещения месец Рамадан. Събитието събра представители на българските институции, дипломатическия корпус и религиозните общности в страната.

Сред официалните гости бяха представители на Народното събрание на Република България, администрацията на президента, както и посланици и дипломати, акредитирани в страната. Събитието бе уважено и от представители на религиозните общности, общественици и гости.

В приветствието си Н. Пр. г-н Абдулрахман Алджабер, извънреден и пълномощен посланик на ОАЕ у нас, подчерта значението на месец Рамадан като време за духовно пречистване, съпричастност и солидарност. Негово Превъзходителство изтъкна, че ценности като състрадание, човешко достойнство и взаимно уважение са универсални и представляват основа за мирното съвместно съжителство между народите. Той подчерта: „Събирането ни тази вечер около Рамаданската трапеза въплъщава послание, по-дълбоко от простото споделяне на вечерята Ифтар. То потвърждава, че искреният диалог и човешката връзка винаги могат да изградят обща основа на доверие, сътрудничество и мир.“

В рамките на вечерта бе поставен акцент върху ролята на културното и религиозното многообразие като фактор за сближаване и изграждане на устойчиви връзки между обществата.

Домакините изразиха своята признателност към всички гости за тяхното присъствие и подчертаха аангажимента си към насърчаване на толерантността, диалога и мирното съвместно съжителство.

Събитието премина в дух на уважение, приятелство и споделени ценности, като предостави възможност за укрепване на съществуващите партньорства и създаване на нови връзки.

Материалът е предоставен от Посолството на Обединени арабски емирства в Република България.

На снимката: Н. Пр. г-н Абдулрахман Алджабер, извънреден и пълномощен посланик на ОАЕ у нас, поздравява гостите.